8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

24 lutego, 2020 0 przez Doradca Kosmetyczny

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za wielkiej porcje gazu oraz dieta uboga w skutki oraz warzywa nie wróżą nic pięknego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje ale mało przydatnych, i zarazem efektywnych kroków pozwalających zapobiec tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, jakie warto spożywać, aby usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w finału zmniejszenia za wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Uważa się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze łatwo się obniży. Banany można spożywać jak odrębną przekąskę lub uzupełnić je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z surowym miąższem zawierają potas, analogicznie jak pomidory i owoce. Mają więcej witaminę C, która funkcjonuje jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia że pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w twarze obniżenia ciśnienia można zaobserwować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to nadzwyczaj świeży produkt, który można spożywać na twardo czy pić w strony soku. Jedno spośród badań wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu może liczyć element całego śniadania. Myśl jednak, by sprawdzić ilość cukru, jeżeli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może stracić korzystny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie stanowi wspaniałe rozwiązanie dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas natomiast inny składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej ilości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla jednostek na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą opcją dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych owoców mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że wysoka zawartość likopenu, czyli karotenoidu ujętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z doskonałym szczeblem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera maksymalną część wody dzięki czemu dobrze kieruje na twarzy z zwiększonym ciśnieniem naturze lub z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może oraz zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z czystym ciśnieniem krwi.

Ponadto efekt ten zawiera L-cytrulinę, która umożliwia regulację ciśnienia tętniczego oraz je obniża. Oprócz tego aminokwasy włączone w arbuzach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z bananów oraz warzyw. Bądź istnieje suplement bowiem ważniejszego w działaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa