Dom maklerski ING Sochaczew

Dom maklerski ING Sochaczew

9 maja, 2021 0 przez Doradca Kosmetyczny

Chyba każdy spośród nas jednak raz brał do czynienia z Netflixem. Stanowi to bowiem sama spośród największych firm, jaka sprzedaje nam dojazd do obrazów i seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych obrazów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że już usługi Netflixa przydatne są na pełnym świecie.


Dom maklerski ING Piaseczno

W kwietniu minionego roku, spółka była aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na pełnym świecie, tym jednym kapitalizacja jej sięgała ponad 186 milionów dolarów.

Jak rozmawia się historia Netflixa?

Otóż dużo spośród nas, platforma Netflix łączy się ze kreatywnością i innowacyjnością na wymiar młodego start-upu. Nie nieco jednak, marka ta przebywa na rynku już z ponad 22 lat, jednak na indywidualnym powodu stara obecne wyłącznie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście z jednego początku spółka przedstawiała się dość nowym modelem biznesowym, który oparty istniała na technologiach nowych czyli płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny rozwój renomy oraz powiększenie jej energii o wielkie usługi strumieniowania obrazów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła zakładać swoje produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Piaseczno

Od tego czasu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy postęp w swojej przygodzie. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, czyli bardzo niż jakakolwiek inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że imprezy tej organizacje są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, a więcej i straty

Netflix istniał dodatkowo stanowi spółką, która kojarzy się często na całych jakościowo serialach oraz instytucjach. Nie nieco choć tego gatunku strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu stanowiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i stale rosnąca konkurencja na aktualnym zbycie. Bo o udziały w sektora VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Piaseczno

Reklama

To oczywiście Amazon rodzi się istnieć najniebezpieczniejszym konkurentem i zagrożeniem dla Netflixa. W niniejszym roku potrafił on aż 97 milionów płacących subskrybentów, a taż Amazon także jak Netflix również rozwija swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na nowym miejscu kładzie się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on zawsze zawsze wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który wprawdzie nie wydaje si być znacznym zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Piaseczno

Nie nieco jednak, nie można zapominać o tym, iż na rynku VOD istnieje też całkiem spore grono mniejszych firm oraz budów, które są na startu bardzo długiej drogi do tego, by bronić się prawdziwymi potentatami. Przecież nie są one stanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Wkłady w sektora

Netflix zarówno w Europie kiedy również poza nią stanowi bezapelacyjnym liderem, w odniesieniu do pełnego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, iż w 2019 roku posiadał on aż 158 milionów subskrybentów, co świadczy ponad 77% wkładu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na rynku VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się informacjami z Europy, możemy zobaczyć, że jeszcze rynek VOD kontrolowany jest poprzez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % wkładów w europejskim rynku VOD.

Kiedy można zakupić akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na samą spośród niewiele możliwości. Po pierwsze, najłatwiejszym systemem jest znacznie się na obrót akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Drugą z perspektyw jest z zmiany zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD umożliwiają nam i bezpośrednią, i tymże jednym wyłączną ekspozycję na imprezy Netflixa, a ponadto możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi decydujące dla wielu inwestorów. Trzecią propozycją jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, jaki w własnym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Więcej w ETF technologicznym często znajdziemy i akcje innych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który łączy w sobie spółki medialne i łatwe. Warto dodać, iż wtedy dziś w niniejszym ETFie największy udział są oczywiście akcje Netflixa, a prócz tego możemy odszukać w nim treści takich jednostek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Piaseczno

EFT można osiągnąć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie zamierza odpowiedniej reakcje na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest opłacalne bądź też nie. Należy wziąć pod uwagę sukcesy i zadłużenie spółki, lecz jednocześnie to, iż jest ona światowym potentatem a jej stałej sytuacji na rynku VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Piaseczno

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?