Panele podłogowe Witkowo

Panele podłogowe Witkowo

6 maja, 2020 0 przez Doradca Kosmetyczny

Standardowe wymiary paneli podłogowych w hipermarkecie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Noszą one znacznie wiele zalet, dzięki obecnemu są tak często wybierane. Są modne, popularne w utrzymaniu czystości, pasują do wszystkiego rodzaju wnętrza, no i stosunkowo szybko się je zakłada. Nie powinien do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Wolsztyn

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można ulokować w każdym miejscu. Ich drogi wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że ważna je bez problemu dopasować do różnych zabiegów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas pasować do wnętrz wyposażonych w języku klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich stopnie są bardzo duże, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najistotniejszą sprawą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Z tego która istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek niezbędnych do kupienia. Przed zakupami należy a dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym raczy się położyć na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie pozytywnych.

Panele podłogowe Wolsztyn

Panele podłogowe Wolsztyn

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można znaleźć w jakimkolwiek sklepie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli wtedy na przykład salon, jaki potrzebujemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, wtedy będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się także w magazynach natknąć na panele o kilka innych wymiarach, bardziej niestandardowych. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są wtedy one o bardzo mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak toż istnieje podobnie z panelami bardzo szybkimi, jakie traktują nie daleko niż 80cm długości. Takie młode i małe panele podłogowe sprawdzą się w ciasnych mieszkaniach, w przypadku dużo istotnych pomieszczeń montowanie takich wąskich i małych paneli będzie mocno czasochłonne i męczące.

Panele podłogowe Wolsztyn

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie liczy okazje zakupu paneli na wartość, jednak można oddać do biznesu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich za dużo. To ile w danej paczce dostaje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W klubu z tym niejednokrotnie w paczce dostaje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc doświadczyć przy zakupie, bo dzięki temu chętnie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Wolsztyn

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym