Poczta kurier Chociwel  zamów online

Poczta kurier Chociwel zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Kosmetyczny

Z powodu szybkiego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas niskimi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Ińsko jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Ińsko

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas a także swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Ińsko pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Najczęściej moment dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to zmniejszyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu paczek na pewno zauważymy również korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z przesyłek z osobna. W związku z tym gdy potrzebujemy wysyłać duże ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, kiedy produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od przesłania normalnej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty przesyłki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary przesyłki i wagę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją wagę pod działaniem wilgoci, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może stanowić wystarczającego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wydania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Ińsko chce by wszystkie przesyłki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przewracać a nawet być przyciśnięta przez inne paczki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Ińsko odbierając paczkę musi również ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Ińsko .

Zobacz również poczta Kurier