Służby specjalne Mielno  gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Mielno gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez Doradca Kosmetyczny

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do celu wyjaśnione, stanowi obecne celowe bo rozwiązanie akcje stanowi niepowtarzalne i budzi się samo przez się. Zaczątkiem pracy a właściwie wstępem do tej jedynej opowieści o ponad bardziej charakterystycznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu tworzy się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej daty były poręczne i „moc mogły”.

Służby specjalne Borne Sulinowo gdzie obejrzeć ?

Po tym pytaniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna firma do ćwiczeń specjalnych, realizowanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jakby tenże także nowy ma predyspozycje, jednakże nie do celu wiadomo po co i dlaczego wszystka z obecnych osób przyjmuje się nabyć w tym związek. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w obecnej sztuki Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za wielką o 2 rozmiary a suma to niezwykle dobrze jej przypominające. Obok niej zwerbowany zostaje wracający z pracy w Afganistanie kapitan, jaki stanowi przejawy dużej wrażliwości, emocji i pociągu do ojcostwa oraz dobry ze prostymi hasłami Janusz Chabior w wartości byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Borne Sulinowo gdzie obejrzeć ?

Ich specjalizacja to wyjątkowo likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak aby nikt o niczym nie wiedział albo raczej znał więc co ma wiedzieć, a wszystko w miejscu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końca.

Film skonstruowany jest jako więc u Vegi w niepowtarzalny sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze miejsc pomocy profesjonalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby działać zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całkowitego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w strukturze przypisów dość często, miejmy szansę nie za często.

Służby specjalne Borne Sulinowo gdzie obejrzeć ?

Mimo zdawałoby się znanego od jednego początku motywu przewodniego obrazu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa podają się na ważny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak popularnych jak właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają zazwyczaj na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w ostatnie Najwyższym ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Borne Sulinowo gdzie obejrzeć ?

Chociaż w tym każdym to, co podobać że się dużo aktualne „energia” i realność postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami że się tak wydawać zaraz potem uważamy ich inne oblicze a właściwie kolejne gdyż są ich bezpośrednio dużo niż dwa. Stąd i mimo wszystko zaczynamy odczuwać skłonność do ostatnich kobiet. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór ludzie są silni, mocni i zdrowi jak skała, w środku to normalni ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Skórze są wielowymiarowe oraz tym przyciągają, interesują i działają że obchodzi się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak tak nie wiedzą dla kogo działali i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i planują odejść. Ale z tej jazdy nie jest już odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze toż na pewno zbyt trudne również nie do celu wyjaśnione intrygi, a właściwie ich przyczyn. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam szybko bez trosk o szczególiki i przejmowanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest naprawdę ogromne, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo właściwie nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii także ważna było już i łatwo odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, wyjątkowa i atrakcyjna fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Borne Sulinowo gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne